Muzyka

01 stycznia 2016

TAG-Mój zwierzęcy przyjaciel.

TAG-Mój zwierzęcy przyjaciel.


Cześć :)


Dzisiaj przychodzę do was z Tagiem-Mój zwierzęcy przyjaciel.Życzę miłego czytania. :)



1.Jak nazywa się twój zwierzak?

Mój zwierzak nazywa się Tołdi. Jego imię ma dla mnie bardzo ważne znaczenie i jestem do tego

imienia bardzo przywiązana.
  

2.Jakie to zwierze i jakiej jest rasy?

Tołdi to Pies. Rasy Tołdiego niestety nie znam ponieważ jest mieszańcem. Jak ja to mówię jest jedyny w swoim rodzaju <3

3.Jak długo jest z tobą?

Tołdi jest już ze mną 8 lat. Urodził się w wakacje 2008 w tym też roku ja poszłam do zerówki.

Tołdi rok po tym gdy go dostaliśmy.

4.Jak dostałaś swojego zwierzaka?

Tołdiego dostałam około 2,5 miesiąca po jego narodzinach. Ale widziałam go już gdy miał 0.5 dnia. Gdy tylko moi rodzice dowiedzieli się, że moja ciocia ma małe pieski od razu chcieli jakiegoś wziąć. Piesków było 4 dwie suczki i dwa psy. Ja i mój brat wybraliśmy Tołdiego. Pamiętam, że byliśmy wtedy pomagać coś dziadkowi w sąsiedniej wsi z której pochodzi moja mama. Wtedy przyszła ciocia z kartonikiem w którym krył się mały, słodziutki Tołduś. 

5.Co twoje relacje ze zwierzęciem znaczą?

Ja i Tołdi uważam, że jesteśmy ze sobą bardzo związani. Nie wyobrażam sobie życia bez niego. Nie mam w mojej okolicy żadnych znajomych. Moja przyjaciółka mieszka ode mnie o ok.4 km. Z Tołdim nie brakuje mi zabawy i śmiesznych chwil. Wolę iść z nim na spacer niż grać w jakieś gierki
na komputerze.

6.Co jest dziwnego w charakterze twojego zwierzaka?

Myślę, że nie ma zbyt wielu rzeczy ale na pewno dziwne jest to, że wyuczyłam go atakować owcę
terrorystkę. Wiem, że to brzmi dziwnie. Kiedyś dałam mu misia owcę. Nie wiedziałam co mu mówiąc. Atakuj misia, atakuj owieczkę, aż w końcu stwierdziłam, że czemu niby nie może to być owca terrorystka i tak już zostało. Myślę, że jest jeszcze coś ale to chyba robią wszystkie psy czyli zamiast iść po najmniejszym błocie to ona zawsze musi wejść w największą kałuże i się w niej taplać.. Ahh. Chyba to typowe dla psów :)

7.Ulubione chwile.

Dla mnie wszystkie chwile z Tołdim są ulubione ale może jakieś naj naj ulubieńsze. Uwielbiam odkrywać z Tołdim nowe miejsca, nowe nie odkryte przez nas jeszcze tereny. Iść na wprost nie myśleć o niczym. Żyć tylko tą jedną chwilą biegnąć przez zielone pola kolorowe odk kwiatów.

8.Jak nazywasz swoje zwierze?

Tołdiego głównie nazywam Tółdim :D ale czasami lubię powiedzieć do niego zdrobniale np. Tołduś.



To już wszystko w tym Tagu. Podobał się? Zostaw komentarz i udostępnij :*
Jeszcze raz wielkie dzięki za przeczytanie i do następnego :D
Paaa :*

13 grudnia 2015

Mój pokój na święta.


Mój pokój na święta.


Cześć :)


Jak nigdy nie dekorowałam pokoju na święta tak w tym roku stosunkowo wcześnie poczułam magię świąt. Nie chciałam przesadzić z dodatkami dlatego może nie ma ich zbyt dużo. Ważne, że mi się podoba :*
Nie zwlekajmy zaczynajmy :) Ps. Wszystko co do tego skd są dane rzeczy znajdziecie pod ich zdjęciami :) Miłego oglądania :*


1.Lampki
Czy tylko ja nie wyobrażam sobie świąt bez lampek? Według mnie to one tworzą cały nastrój i atmosferę :* Ja w tym roku postanowiłam odciąć się od zwykłych prostych lampek i kupiłam coś innego. Lampki są no nie mam do tego odpowiedniego słowa może ,,zwisające'' będzie pasować. Mają kształt przepięknych giazdeczek i świecą białym światłem <3
               
                                          
                                         
Lampki kupiłam w biedronce za ok. 30 zł :)

2.Mój parapet
Na moim parapecie zawsze jest pełno wszystkiego. Tym razem zdecydowanie przesadziłam ale podoba mi sie taki przepych. Na patapecie nie mogło również zabraknąć lampek. Tym razem są one zwykłe podłużnie i świecą żółtym światłem. W tym roku wpadłam na pomysł aby zawieśić na oknie renifery. Uważam, że wyszły mi dosyć ładnie. Na parapecie oprócz dekorajci leżą również moje książki i płyty. W tym roku pierwszy raz jak pamiętam mam kalendarz adwentowy który jest naprawdę świetny i czekoladki które w nim są, są przepyszne. Ja bez świec zek? Chyba nie. Świeczki u mnie w pokoju są na porządku dziennym. Stworzyłam również świecznik w słoiku w którym kiedyś był świecznik jesienny. Po prostu wsadziłam do niego Skórki z pomarańczy oraz na wierzch nakleiłam reniferka. Reszta to stare świeczniki.Mam przepiękną kulę z aniołkiem. Kiedyś świeciła niestety ccoś się w niej popsuło i już nie świeci. Mam tam również jakieś figurki, jak misia w stroju Mikołaja, niebieskiego Mikołaja, oraz aniołka.
Lampki zakupiłam w jakiejś kwiaciarni za ok.40 zł.
Bałwanek też pochodzi z jakiejś kwiaciarni i kosztował ok.25 zł.
Kulka aniołej jak i te małe figurki czyli Mikołaj, misiu i aniołek nie wiem zkąd kochodzą ponieważ je dostałam.
Kalendaż adwentowy kupiłam w biedronce za ok.3-4 zł.
3.Łóżko
Jestem bardzo zadowolona z mojego lóżka i bardzo się cieszę, że wybrałam ten model poniewż na spokojnie mogłam zagłowie otoczyć lampkami. Moim zdaniem wygląda to fenomenalnie i nadaje świetny nastrój.
Lampki kupiłam w kwiaciarni. Leżą one również na parapecie.
4.Toaletka
Na toaletce nie zaszalałam i dodałam tylko takiego Mikołajka.
Niestety nie wiem skąd jest ten mikołaj ponieważ jest dosyć stary.
5.Choinka
Choinka to coś co musi się znajdować u mnie w pokoju. Ta choinka którą ja mam jest dosyć stara i niestety nie powiem wam ile kosztowała i gdzie została kupiona. Na końcach gałązek ma swoje ,,światełka'' które zmieniają kolor. Jest dosyć ubogo ozdobiona bo tylko w 2 łańcuchy ale i tak prezentuje się przepięknie.


To na tyle w tym poście. Mam nadzieję, że poczyluście świąteczny klimat. A wy? Dekorujecie swój pokój na święta?

Do następnego . <3
Paaa :*

27 listopada 2015

Fotografia #2


Fotografia #2

Cześć.

Dzisiaj mam dla was kolejne zdjęcia. Niestety czas mnie goni i nie mam czasu robić innych postów. Fotografia to coś co naprawdę bardzo lubię i uważam, że mam do tego wspaniałe pole do popisu ponieważ mieszkam w górach, na wsi gdzie jest naprawdę wiele pięknych zjawisk do sfotografowania. Obecuję, że kolejny post nie będzie o fotografi ;) Mam już nawet na niego pomysł tylko nie wiem jak będzie z czasem ponieważ mam przez cały przyszły tydzień na każdy dzień zaplanowany jakiś sprawdzien. ;( Uroki szkoły.  Okeyy dalej bez dalszego mojego narzekania na szkołę. Życzę miłego oglądania zdjęć i mam nadzieję, że się wam spodobają ;* 


Mam nadzieję, że zdjęcia się spodobały. Nie zapomnijcie o komentarzu ;) 


Do następnego . ;)
Paaa :*

14 listopada 2015

Fotografia #1

Fotografia #1

Cześć.

W tym poście będziecie mogli zobaczy kilka zdjęć z moich nieprofesjonalnych sesji. Od razu mówię, że zdjęcia są robione za pomocą telefonu a więc no ta jakość gdzieś tam umarła /* , ale i tak mam nadzieję, że zdjęcia się wam spodobają i miło się wam je będzie oglądać. W tym poscie pojawią się praktycznie same zdjęcia bez opisu ale myślę, że to będzie ok ;) Zapraszam do oglądania zdjęć ;*



Nie mogło by zabraknąć zdjęcia mojego Pieskaa <3


Dziękuje wam bardzo za przeczytanie tego posta, a bardziej obejrzenie. ;)

Podziękowania <3

Chcę bardzo podziękować Patrycji Ayumi Chan która bardzo mi pomogła przy udekorowaniu bloga <3 Dziękuje Ci bardzo . Link do jej bloga : http://ayumi-ohayou.blogspot.com/?spref=fb


28 października 2015

Krupówki 2015 .


Cześć .


W poniedziałek 26.10.2015 z całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę. Wycieczka odbyła się do niedaleko położonego miasta w którym obejrzeliśmy spektakl pt ,,Zemsta'' .Tutaj nie będę się dalej rozpisywać jak było na spektaklu itd. ponieważ każdy był i wie ;)
Głównym tematem posta są Krupówki gdzie pojechaliśmy po spektaklu. Do Zakopanego z mojej wsi jest ok. 50 km czyli całkiem nie daleko . Na Krupówkach nie byłam pierwszy raz ale i tak zaskoczyło mnie jak one się zmieniły . Ostatni raz co prawda na Krupówkach byłam w ferie z moją przyjaciółką Julką ;) Jednak teraz bardziej przypatrzyłam się Krupówkom i zauważyłam , że to nie są te Krupówki co kiedyś. Teraz na Krupówkach jest masa ludzi , chociaż byliśmy w poniedziałek to i tak był ogrom ludzi. Krupówki zmieniły się ogromnie. Z tego co moja mama mi opowiadała na Krupówkach kiedyś było zupełnie inaczej . Tak , te 15 lat temu kiedy moja mama pracowała w małym sklepie spożywczym na Krupówkach co prawda było tam dużo turystów . Bądź co bądź to w końcu góry i każdego do nich ciągnie. Teraz na Krupówkach mało jest takich typowo regionalnych sklepów gdzie można kupić np. stroje góralskie, własnoręcznie wyszywane chusty itd,. Teraz są tam sieciówki takie jak np. H&M , Sinsay , Mohito , Reserved itd. Przecież każdy ma takie coś w najbliższym mieście. Ja jestem co do tego krytyczna ale niektórzy oceniaj to inaczej .

Krupówki nadal jednak mają ten swój urok.Piękne ławeczki , drzewa , latarnie które pamiętają więcej niż my . Fajnie jest tak pooddychać świeżym górskim powietrzem .
Skoro już te sklepy tam są to stwierdziłyśmy z przyjaciółką ,że wstąpimy do mohito i wyszłyśmy z zakupem koszulki .Ja i moja przyjaciółka Asia mamy teraz taką samą a ona nam się bardzo podobała. Wiem , wiem , wcześniej dość ostro krytykowałam sklepy no ale skoro już tam są..
Na Krupówkach znajduje się piękny Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny . 
Nie mogło zabraknąć też zdjęć typowo jesiennych <3
Poszliśmy również na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku . Jesienią wygląda on naprawdę ładnie <3


To wszystko o czym chciała bym wam opowiedzieć.Na początku padły słowa krytyki ale to tylko moje zdanie i każdy może mieć inne . Mam nadzieję ,że post się wam spodobał. ;)

Do następnego .
Paaa :*

24 października 2015

Jesień 2015 .

Jesień 2015 .

Cześć .


Dzisiaj byłam na typowo jesiennym spacerze .
Pogoda jest świetna a więc wykorzystałam to robiąc moim zdaniem ładne zdjęcia . W spacerze towarzyszył mi mój pies Tołdi . Biegał jak głupi  , po liściach po wodzie  i nawet chciał złapać rybę ;)

Przejdźmy do zdjęć .

 
          



I jeszcze dwa zdjęcia mojego pieska. Tołdi nie lubi pozować . Dobrudzony  , z liśćmi na sierści  . Ahhh ten mój łobuz <3



To wszystkie zdjęcia jesienne i mojego pieskaa ;) Wszystkie zdjęcia oczywiście wykonywałam sama ;) Nie są one najlepszej jakości bo robione telefonem ale myślę ,że nie są aż takie złe . 
Mam nadzieję , że post Ci się spodobał i nie zapomnisz zostawić komentarza .
Do następnego ;*
Paa ;)